Zabieg

Informacje

Zaprojektowany przez lekarzy, naukowców i inżynierów, pozwala na wykonanie zabiegu przywrócenia owłosienia w sposób skuteczny, bezpieczny i szybki, zapewniając naturalne i długotrwałe efekty pod postacią gęstych, równomiernie rozmieszczonych włosów.

Modelowanie Sylwetki

Informacje

Jak działa

Amerykański system, który zrewolucjonalizował przeszczep włosów. SmartGraft® to nowa jakość dostępna w Bieńkowscy Clinic®. Bezpieczne, szybkie, a zarazem zaawansowane i zapewniające długotrwałe efekty leczenie łysienia zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Na czym polega zabieg
Procedura zabiegowa wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Za pomocą precyzyjnej głowicy roboczej delikatnie pobierane są mikroprzeszczepy z miejsc, gdzie włosy rosną prawidłowo, a następnie są one wszczepiane w obszary objęte procesem łysienia. Czas trwania zabiegu zależny jest od ilości przeszczepionych włosów i waha się od 4 do 6 godzin. Bezpośrednio po zakończeniu pacjent wraca do domu.

Czy zabieg jest bolesny?
Zarówno etap pobrania jak i przeszczepienia mieszków włosowych jest praktycznie bezbolesny. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, w warunkach sali operacyjnej przez wykwalifikowany zespół chirurgów. W Bieńkowscy Clinic kładziemy szczególny nacisk na odczucia pacjenta podczas procedury, efekt końcowy oraz na aseptykę podczas zabiegu.

Wskazania
Przeszczep włosów Smart Graft jest skierowany w stronę zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Obszarem zabiegowym może być każdy region ciała, w którym chcemy odbudować gęstość owłosienia.

 • łysienie androgenowe (głównie zakola u mężczyzn)
 • utrata owłosienia w bliznach pozabiegowych, pourazowych
 • zaburzenie owłosienia w zakresie brwi i brody

Czas trwania zabiegu
Całkowity czas procedury to ok. 4-6 godzin. Porównując z dotychczas dostępnymi metodami jest to skrócenie trwania zabiegu nawet o 50%. Bezpośrednio po przeszczepie pacjent może opuścić Klinikę, nie ma potrzeby dłużej hospitalizacji.

Rekonwalescencja
Po zabiegu systemem SmartGraft skóra w obszarze zabiegowym jest podrażniona. Zarówno miejsce biorcze jak i miejsce dawcze wymaga wzmożonej ochrony- widoczne są na nich drobne rany, średnicy ok. 1mm, które goją się w czasie kilku dni. W początkowym okresie  po przeszczepie pacjenci stosują chłodne okłady na skórę głowy. Zalecamy także mycie włosów delikatnym, dziecięcym szamponem i nie osuszanie włosów.

Przeciwwskazania

 • łuszczyca
 • łysienie plackowate
 • cukrzyca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • alergia na środki stosowane do znieczulenia miejscowego
 • ciężkie choroby nerek, wątroby i układu krążenia

Terapie łączone
W celu optymalizacji efektów zabiegu systemem SmartGraft, specjaliści Bieńkowscy Clinic wprowadzili autorskie metody łączenia przeszczepu z innymi technikami, dostępnymi w naszych Klinikach.

 • PRP – osocze bogatopłytkowe, które dzięki zawartym w nim czynnikom wzrostu wspomaga porost włosów.
 • Dr. Cyj – dzięki 7 peptydom zawieszonym w usieciowanym kwasie hialuronowym, po serii zabiegów w (postaci mezoterapii) pacjenci zgłaszają znaczną redukcję wypadania włosów. Dzięki pobudzeniu krążenia oraz rewitalizacji mieszków włosowych skutecznie przyspiesza efekty działania przeszczepu SmartGraft.
 • Regenera Activa- opaytentowany system wykorzystujący autologiczny przeszczep komórek progenitorowych. Wykorzystanie potencjału tych komórek pozwala zredukowac efekty łysienia androgenowego, w miejscach najbardziiej na to narażonych, jak zakola i czubek głowy.
Background Image

Informacje

WWW

Uzyskaj więcej informacji dotyczących zabiegu na stronie internetowej

Więcej informacji
O zabiegu